fbpx
Lazer Kesim Dumanı - Lazer Dumanı

Lazer Duman Filtresi

Lazer duman filtresi cihazını geliştirdiğimiz lazer kesim makineleri, lazer ışınını kullanarak çeşitli materyalleri kesmekte veya kazımakta kullanılan araçlardır. Yüzlerce sektörde kullanılan bu cihazlar, çelikten cama, plastikten tekstile farklı sertlikteki ve nitelikteki malzemeleri işleyebilirler. Hassas yapıları gereği hatasız sonuçlara, el ile gerçekleştirilmesi çok üzün sürecek işlemleri yüksek hızla yapabilirler.

Bilhassa son yıllarda kullanımı gittikçe yaygınlaşan bu cihazlar, getirdikleri sayısız kolaylıkların yanında olumsuz etkiler de taşımaktadırlar. Çalışma esnasında yüksek sıcaklıklar uygulayan lazer kesim makineleri MDF, Pleksi,  Ahşap, Plastik, Metal vb. materyallerden duman ve koku çıkmasına neden olmaktadır.

Sonuç olarak, çalışma esnasında ortaya çıkan lazer kesim dumanı, hem işletme sakinlerine hem de komşulara rahatsızlık vermektedir. Ortaya çıkan duman ve koku kirliliklerinin yanı sıra, solunulmaması gereken parçacıklar da etrafa yayılmaktadır. Hem insan sağlığı hem de çevre için zararlı bu kirleticilerin arındırılması, yasal ve sosyal bir zorunluluk durumundadır.

Lazer Kesim Dumanı - Lazer Dumanı - Lazer Duman Filtresi - Elektrostatik Baca

Sizler İçin Çözümlerimiz

Havmak olarak bütün sektörlerdeki işletmelerin hava kalitesini arttırmayı hedefliyoruz. Bu yüzden lazer kesim ekipmanı kullanan işyerleri için duman ve koku filtreleme sistemleri geliştirdik. Yüksek verimlilikteki SPhase Elektrostatik Filtre üniteleri ile donatılmış hava arındırma sistemleri, gözle görülür dumanı tamamen ortadan kaldırmakta ve istenmeyen kokuları büyük oranda azaltmaktadır. Dahası, modüler yapıya sahip filtreleme sistemleri, koku kirliliği hassasiyeti hat safhada olan işletmeler için, bütünleyici Aktif Karbon ve UVC filtreler ile desteklenebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer duman filtreleri, lazer kesim cihazlarından çalışma esnasında çıkan duman ve koku kirliliğini havadan arındırmak için kullanılan sistemlerdir.

Standart bir elektrostatik filtre saatte 100 watt yani 0,1 kw enerji harcar. Bu değer filtre kapasitesi ile birlikte doğru orantılı olarak artar.

Evet, elektrostatik filtreler lazer işlemi gören tüm materyallerin dumanını arındırmada etkilidir.

İlk olarak, cihaza üretici tarafından periyodik bakım yapılmasına gerek yoktur. Bunun yanında herhangi bir sarf malzeme de içermez. Son olarak, kullanıcı tarafından yapılacak işlemler kullanım kılavuzunda belirtilmiştir.

Elektrostatik filtreler ses çıkarmadan çalışır. Ancak kullanılacak fan sistemi görece gürültülü olacaktır. Sphase serisi ile uyumlu sessiz fanlarımız sayesinde ortalama bir kombi kadar gürültü oluşturur.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Summary
Review Date
Reviewed Item
Sphase Lazer Duman Filtresi
Author Rating
51star1star1star1star1star
Ürün Adı
Sphase Lazer Duman Filtresi
Fiyat
USD 750
Stok Durumu
Available in Stock