fbpx

Kahve Kavurma Duman Filtresi

Kahve kavrulmadan önce, yani yeşil haliyle içime pek uygun değildir. Dahası, kavurma işlemi kahvenin yetiştiği bölgeye has aromatik kokuları açığa çıkartır. Diğer bir taraftan, kavurma işleminin bir çok farklı metodu vardır ve ustalık gerektirir. Neticede bu konuyu alanında uzmanlaşmış ustalara bırakarak asıl konumuza dönecek olursak, kahve kavurma duman filtresi hakkındaki yazımıza devam edebilirsiniz. 

Kahve Neden Kavrulur?

Özellikle son yıllarda hızla artışa geçen kahve kültürü neticesinde birçok yerde çekirdek kahve satış dükkanı açılmıştır. İşyeri sahipleri herzaman en taze en kaliteli kahveyi müşterilerine sunabilmek amacıyla kahve kavurma işlemini kendi işletmesinde gerçekleştirmektedir. Kahve kavurma makinaları bu işi hakkıyla yapsa da, ne yazık ki bazı dezavantajları da yanında getirmektedir. Açıklamak gerekirse,  kavurma esnasında ortaya yoğun bir duman ve koku açığa çıkmaktadır. Bu tür işletmeler konsepti gereği şehir içinde, insan yaşamının yoğun olduğu yerlerde yer almak zorundadır. Hatta bir çoğu apartman altında hizmet vermektedir. 

Kahve Kavurma Duman Filtresi Neden Gereklidir?

Dolayısıyla bu durumun işletmeye avantajlar sağladığı kadar dezavantajları da yanında getirir. Kahve kavurma makinalarından çıkan duman veya koku çevrede yaşayanlara, komşulara ve apartman sakinlerine rahatsızlık vermektedir. Kim şikayet eder ki kahve kokusundan diye düşünebilirsiniz ancak bu kokuyu sürekli almanız fikrinizi değiştirecektir. Üstelik kavurma esnasında ortaya çıkan dumanı gelişi güzel atmosfere bırakamazsınız. Zira belediyelerce hazırlanan mevzuatlara göre baca sisteminiz olması gerekir. Kahve kavurmak için apartmana baca sistemi yaptırmak komik gelse de, durum ne yazık ki bunu gerektirmektedir. Aynı zamanda apartman sakinlerinin iznini almanız gerektirdiğini de söylemeden geçmeyelim. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kahve kavurma işlemi, çekirdeğin yetiştiği bölgeye has olan aromatik kokuların açığa çıkartılması için yapılır.

Kavurma esnasında kahvede bulunan aromatik yağlar yanmaktadır, dolayısıyla duman açığa çıkar.

Bu filtreleme sistemleri, bilhassa kavurma esnasında açığa çıkan duman ve kokuyu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Bu sayede ortaya çıkan kirli hava çevreyi ve çalışanları olumsuz yönde etkilemez.

Hayır, filtre sistemleri hazır kurulu olarak gelir, dolayısıyla fişe takıp çalıştırmanız yeterlidir.

Elbette, Belediyeler ve Makina Mühendisleri Odası Filtre sistemlerimizi bacaya alternatif olarak kabul etmektedir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Summary
Review Date
Reviewed Item
Kahve Kavurma Duman Filtresi
Author Rating
51star1star1star1star1star
Ürün Adı
Kahve Kavurma Duman Filtresi
Fiyat
Usd 260
Stok Durumu
Available in Stock