fbpx
Havmak Yayınları®

Apartmanda Mangal Yapılır Mı?

apartmanda mangal, balkonda mangal, evde mangal, terasta mangal, bahçede mangal

İlk olarak, bu yazımızda apartmanda mangal yapmaktan bahsedeceğiz. İsterseniz önce mangalı hangi özelliklerin diğer pişirme metotlarından ayrı kıldığından bahsedelim. Mangal bilhassa, etin göreceli olarak düşük ısıda (95-150 derece) pişirilmesidir. Dahası mangal, uzun süre boyunca etin dumanlanarak lezzetinin artırıldığı bir metotdur.

Bu uzun pişirme ile birlikte etin yağları yanıp dumanlaşmaktadır. Ve bu duman fark edilmemesi münkün olmayacak kadar ağır bir kokuya sahiptir. Bu duman ve koku doğal olarak apartman ortamında mangal yapmanın getirdiği şikayetlerin kaynağıdırlar.

Apartmanda Mangal Yakmak Yasak Mıdır?

İlk olarak, balkonda mangal gibi özel olarak tanımlanmış bir yasaklama bulunmamaktadır. Ancak, Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 18. maddesi gereği, kat malikleri apartmanın bağımsız veya ortak kullanım alanlarını kullanırken birbirlerini rahatsız edemezler.

Neticede, bu kapsamda değerlendirildiğinde apartmanda mangal yapmak usulen yasaktır. Dahası, komşulardan şikayet alınması üzerine cezai durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Dumansız Mangal Çalışma Prensibi
Eco-Purge Dumansız Barbekü Ünitesi

Sizin İçin Çözümlerimiz

Şehirleşmenin artışı ile birlikte apartman yaşamı çoğumuz için bir gerçeklik haline gelmiştir. Yukarıda belirtildiği üzere ne yazık ki apartmanda mangal yakmak beraberinde yasal yaptırımlar getirebilir. Bu yüzden, Havmak olarak mangal alanlarına gitme fırsatı bulunmayan apartman sakinleri için özel olarak çözümler geliştirdik.

Eco-Purge Home üniteleri ile tanışın! Dumansız mangal üniteleri kullanıcının bahçe, balkon veya teras gibi yarı açık alanlarda duman ve koku olmadan ızgara yapması için gerekli bileşenleri tümüyle içeren paket sistemdir.

dumansız mangal

Dumansız Mangal Üniteleri Nedir?

Ekolojik mangal üniteleri, duman ve koku olmadan evde mangal yapma imkanı sunar. Böylelikle hem evinizin rahatlığında mangal keyfine varırsınız. Hem de komşularınızın mangal dumanı ve kokusundan rahatsız olmasını engellersiniz! Dahası, dumansız mangal üniteleri tadilat, kurulum,bakım gerektirmez. Böyle uzun yıllar boyunca keyifle kullanabilirsiniz. Son olarak, Eco-Purge Home dumansız mangal üniteleri tamamen özelleştirilebilirdir. Bu sayede evinizin konseptine uygun olarak istediğiniz renkte ve ahşap detayı ile birlikte şekillendirebilirsiniz! Sizler için tasarladığımız bu ürün hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Apartmanda Mangal
Author Rating
51star1star1star1star1star
Ürün Adı
Evde Mangal
Fiyat
TL 2500
Stok Durumu
Available in Stock
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
K. ARABACI

İyi çalışmalar, duman koku tamamen kesiliyor mu? Bunu balkona koyacağız.