fbpx
Havmak Yayınları®

Kaynak Dumanı Filtresi

Kaynak Dumanı Filtresi

Kaynak Dumanı Filtresi Nedir?

Kaynak dumanı filtresi, metallerin kaynama seviyesinin üzerinde ısıtılması sonucu oluşan parçacıkların oluşturduğu dumanı arındırır. Bu dumanlar genellikle elektrottan ve kaynatılan maddeden parçacıklar içerir. Solunulduğunda kısa ve uzun vadeli sağlık sorunlarına yol açabilecek bu dumanların kaynak dumanı filtreleme sistemleri ile ortadan kaldırılması gereklidir.

Duman Filtreleme Yöntemleri

Kaynak Dumanı İkon

Çıkan Kaynak Dumanını Azaltmak

Öncelikle en uygun kaynak işleminin kullanıldığından emin olun. Buna ilaveten, kaynatılacak maddenin yağ, boya veya pastan arındırılmasını sağlayın. Bu adımı yerine getirmeniz ortaya çıkacak sağlığa zararlı dumanın en aza indirilmesini ve filtre sistemlerinin düzgün çalışmasını sağlayacak başlangıç adımıdır.

Kaynakta Kaynak Dumanı Filtreleme İkon

Kaynakta Ekstraksiyon

Kaynakta ekstraksiyon kaynak uzmanını korumak ve duman akümülasyonunu durdurmanın en etkili yoludur. Aşağıya, geriye çekişli çalışma masaları veya kaynak yapılan alana yaklaştırılacak ekstraksiyon kolları bu amaçla kullanılabilir.

Kaynak Alanı İzolasyonu
Kaynak Alanını İzole Etmek

Kaynakta ekstraksiyonun mümkün olmadığı yerlerde, duman oluşan ortamları çevreden ayırmak alternatif bir çözüm olabilir. Şerit kaynak perdeleri ile donatılmış ekstraksiyon davlumbazları kullanarak kaynak ortamını kapatmak en uygun seçenektir.

Genel Havalandırma

Genel Havalandırma

Kaynakta ekstraksiyonun veya izolasyonun uygun olmadığı alanlarda, genel havalandırma, filtreleme ve koruyucu ekipmanların kullanılması en iyi seçenektir. Bu sayede birikmiş kaynak dumanı parçacıkları, farklı havalandırma sistemleri sayesinde toplanır ve filtrelenir.

Kaynak Dumanı Filtresi Santrali

Kaynak Dumanı Filtresi Kullanmanın Avantajları

Temiz bir çalışma ortamı, işletmenizin tüm alanlarını kirleticilerden ve yarattıkları olumsuz etkilerden koruyacaktır.

Herkes için hijyenik bir çalışma ortamı sağlamalarının yanı sıra, kaynak dumanı filtresi sistemleri ekipmanınızı duman parçacıklarından koruyarak performanslarının düşmemesini sağlayacaktır.

Bunun dışında astım, göz tahrişi gibi rahatsızlıklarını ortadan kaldırmak ve iş ortamının genel verimini arttırmak için kullanılabilirler.

Ürün
product image
Oylama
1star1star1star1star1star
Kullanıcı Oyu
5 based on 1 votes
Marka
Havmak
Ürün Adı
Kaynak Dumanı Filtresi
Fiyat
USD 1000
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments