fbpx
Havmak Yayınları®

Elektrostatik Baca

Elektrostatik baca filtreleme teknolojileri sayesinde işletmenizdeki duman, koku, yağ, kurum ve toz gibi parçacıkların yarattığı kirliliğin önüne geçebileceğinizi biliyor muydunuz? Gelin, ihtiyaçlarınıza uygun olarak özel üretilen elektrostatik filtreleme ünitelerinden bahsedelim.

Elektrostatik Baca Filtresi Nasıl Çalışır?

Elektrostatik Baca Filtresi Nasıl Çalışır
Elektrostatik Baca Filtresi Nasıl Çalışır

Baca Filtreleri, zıt kutupların birbirini çekmesi mantığını kullanarak çalışır. Duman, koku, yağ, kurum ve toz gibi kirletici parçacıklar hücreden geçerek levhalarda toplanır. Tekrar yıkanabilen yapıları sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilirler.

Baca Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Elektrostatik Baca Filtresi İç Kurulum
Elektrostatik Filtre İç Kurulum
Elektrostatik Baca Filtresi İç Kurulum
Elektrostatik Filtre Dış Kurulum

Baca filtrelerini, işletmenizin şartları doğrultusunda iç veya dış ortama konuşlandırabilirsiniz. Yemek işletmelerinde davlumbaz aracılığıyla kirli havayı filtreleme sistemine gönderebilirsiniz. Veya lazer kesim cihazları gibi uygulamalarda kirletici kaynağından fleks boru veya hava kanalı ile vakumlayacak filtre ünitelerini tercih edebilirsiniz.

Lazer Kesim Dumanı - Lazer Dumanı - Lazer Duman Filtresi - Elektrostatik Baca

Neden Elektrostatik Baca Filtresi Kullanmalısınız?

  • Yüksek Verimlilik

Havmak tarafından yapılacak doğru planlamalar ve konfigürasyonlar ile birlikte %99.7 filtreleme verimi garantiler. Gözle görülen dumanı tamamıyla ortadan kaldırır. Rahatsız edici kokuları, destekleyici filtreler ile birlikte çalışıp büyük oranda ortadan kaldırır.

  • Modüler Yapı

SPhase elektrostatik filtreleme ünitesini farklı kapasite ve kirlilik yoğunluğuna sahip olan işletmelerde kullanabilirsiniz. Dahası, yüksek duman yoğunlukları için çok geçişli konfigürasyonda temin edilebilirler.

  • Uzun Ömürlü

3 hafta ile 2 ay arasında değişen periyotlarla yıkanacak filtreleri değişim veya bakım gerektirmeden senelerce kullanabilirsiniz.

  • Sessiz

İsteğiniz doğrultusunda aspiratör ünitesi sessiz fanlar ile donatılacak Sphase elektrostatik filtreleme üniteleri, sizi ve komşularınızı gürültünün önüne geçmek amacıyla tasarlanmıştır. Üniteler, bir kombi veya bulaşık makinesi kadar ses çıkartır.

  • Kurulum Gerektirmez

Tak-çalıştır özellikteki baca filtreleri, size yönlendireceğimiz havalandırma uzmanlarının hava bağlantısını gerçekleştirmesiyle çalışmaya hazır hale getirilir. Bu sayede meşakkatli kurulum, tadilat ve montaj işlemlerinin önüne geçilir.

  • Düşük Enerji Tüketimi

Standart olarak bir elektrostatik filtre saatte 100 watt yani 0,1 kw enerji tüketir. Düşük basınç kayıplarına sahip elektrostatik filtreler, mekanik yağ dumanı filtrelerine göre düşük enerji tüketimi sağlar. Bu sayede maliyet avantajlarını çevresel duyarlılıkla birleştirir.

UVC Filtre - Koku Filtresi

Bize Ulaşın

Havalandırma ihtiyaçlarınızdan emin değil misiniz? Havalandırma hesabı ve davlumbaz hesabı araçlarımıza göz atın. Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için 0232 532 00 19 numaralı destek hattını arayabilirsiniz. Veya destek@havmak.com adresine mail atabilirsiniz. Son olarak, online satış adresimizden standart ürün fiyatlarına göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments