fbpx
Havmak Yayınları®

Baca Filtresi

Havmak Elektrostatik Filtre Baca Filtresi

Elektrostatik filtreler, özellikle endüstriyel mutfaklar gibi duman ve koku problemi yaşanan tüm alanlarda kullanılmaktadır. Hem baca filtresi hem de statik filtre olarak bilinen elektrostatik filtreler, beraberinde birçok avantajı getirir. Başlıklar altında avantajlarından bahsetmek gerekirse;

1.Yüksek Verimli – Baca Filtresi

Konvansiyonel elektrostatik filtreler, 0.3 – 10 mikron büyüklüğündeki duman ve koku parçacıklarını %90 üzerinde verimlilikle arındırabilmektedirler. Ancak, yüksek verimliliğin devam ettirilebilmesi için filtrenin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Havmak, geliştirdiği elektrostatik duman filtresi sayesinde %99.7 verimlilik ve kolay temizlenen filtre tasarımı sağlamaktadır.

2. Düşük İşletme Maliyeti

Elektrostatik filtreler düzenli aralıklarla temizlenildikleri sürece uzun yıllar değişime gerek olmadan kullanılabilmektedirler. Havmak’ın geliştirdiği kolay temizlenebilir filtre dizaynı sayesinde, temizlik ve bakım işlemleri kolaylaştırılıp ekonomik hale getirilmiştir. Baca filtreleri arasında en uygun işletme maliyetine sahiptir.

3. Düşük Basınç

Basınç düşümünün fazlalığı, filtre fanını fazla zorlayıp bozulmasına yol açabilmekte, yüksek onarım/değişim masraflarına neden olabilmektedir. Elektrostatik filtrelerin bir diğer avantajı ise alçak basınç düşümüdür. Konvansiyonel elektrostatik filtreler, yapıları gereği daha fazla havayı içlerinden geçirebildikleri için tek haneli rakamlar gibi (<10%) alçak basınç düşümü oranlarına sahiptirler.

Lazer Kesim Dumanı - Lazer Dumanı - Lazer Duman Filtresi - Baca Filtresi
Lazer Duman Filtresi

4. Sessiz ve Uzun Ömürlü – Baca Filtresi

Elektrostatik filtreler söz konusu olduğunda, ne kadar gürültü olacağını fanın çalışma gücü belirlemektedir. Fanın düşük ayarlarda da işini yerine getirebilmesinin daha az gürültüye yol açacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca, fanın düşük güçte çalışabilmesi, daha uzun ömürlü olacağını ve daha az arıza yapacağını garantilemektedir. Sürekli değişim gerektiren baca filtrelerine göre büyük avantaj sağlar.

5. Geniş Kullanım Alanı

Elektrostatik duman filtreleri, işlevleri sayesinde duman ve koku sorunu yaşayan tüm endüstrilerde, baca sistemine nazaran çok daha hesaplı, güvenli ve kullanışlı bir alternatif olarak kullanılabilirler. Kafe, restoran, lokanta, otel, yemek fabrikaları bu işletmelere verebileceğimiz örneklerden sadece bazılarıdır.

Bunun yanı sıra, yüksek derecede özelleştirilebilen Havmak duman filtreleri, ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda tamamen size özel çözümler sunulmasını mümkün kılmaktadır. Buhar kazanı, lazer kesim tezgahları gibi ortamlardaki hava kirleticilerine özel filtreleme sistemleri, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanıma hazır hale getirilir.

Havmak Sulu Baca Filtresi Çalışma Prensibi
Havmak Sulu Baca Filtresi Çalışma Prensibi

6. Güvenli – Baca Filtresi

Alışılagelmiş baca sistemleri metreler boyunca uzanır ve filtrelenmemiş duman kalıntıları buradan geçerler. Metrelerce devam eden bu baca sistemlerinin yılda en az iki kere temizlenilmesi gerekmektedir, aksi taktirde bacada biriken yanıcı kalıntılar can kaybına ve ciddi hasara yol açabilecek yangınlara sebep olabilmektedir.

Baca sistemlerinin aksine, elektrostatik filtreler yanıcı maddeleri havalandırma borusundan geçmeden önce ayrıştırırlar. Havmak’ın geliştirmiş olduğu Eco-Purge dumansız pişirme ünitesi serisi, en yakın duvar veya camdan menfez ile filtrelenen havanın atılması imkanını sağladığı için konvansiyonel elektrostatik filtrelerden bile daha güvenlidir. Baca filtresi olarak başka bir ürün kullanımına ihtiyaç yoktur.

7. Yasal Mevzuatlara Uygunluk

Yüksek arındırma oranları ile elektrostatik filtreler, günümüzdeki emisyon yasalarının gerektirdiği kriterleri rahatlıkla yerine getirebilmektedirler. Emisyon değerlerinin ve çevrecilik bilincinin arttığı bugünlerde muhtemelen daha da sıkılaşacak emisyon mevzuatları, %99.7 verimlilik garantileyen Havmak elektrostatik duman ve koku filtreleme ürünlerini işletmeniz için cezbedici bir yatırım kılmaktadır.

Emisyon mevzuatlarının yanı sıra, Eco-Purge dumansız pişirme üniteleri ile filtrelenen hava, en yakın duvar veya cama açılacak menfez ile dışarı gönderilebileceğinden apartman sakinlerinden baca izni almaya gerek kalmayacaktır.

Yağ Buharı Filtresi Kurulum Düzeneği - Baca Filtresi
Yağ Buharı Filtresi Kurulum Düzeneği

8. Çevre Dostu – Baca Filtresi

Elektrostatik filtre, yüksek arındırma oranları ile hava kirliliğinin önüne geçerler. Diğer bir taraftan, filtrelerin yıkanıp tekrar kullanılabilmesi atık oluşumunun önüne geçer. Ayrıca, sık parça değişimine ihtiyaç duyulmaması, filtrelerin tamamen geri dönüştürebilmeleri doğa kirliliğinin önüne geçmek için önemlidir.

Havmak, yaptığı inovasyonlarla filtrenin çalışma esnasında yaydığı ozonu minimuma düşürecek. Bunun yanı sıra, filtrelerin temizliği sırasındaki suyun kullanımını minimuma indirecek inovasyonları çok yakında tanıtacaktır.

Baca filtresi ile karşılaştırdığımızda çok büyük avantajlara sahip olan Havmak elektrostatik filtreleri hakkında detaylı bilgi ve teklif almak için 0850 304 80 90 numaralı whatsapp destek hattımıza ulaşabilir, 0232 532 00 19 numaralı destek hattımızı arayabilirsiniz. Ürünlerimizi incelemek için tıklayınız.

Standart ürün fiyatlarını incelemek ve online alışveriş için tıklayınız.

baca filtresi elektrostatik filtre
Summary
Review Date
Reviewed Item
Baca Filtresi
Author Rating
51star1star1star1star1star
Ürün Adı
Baca Filtresi
Fiyat
TL 500
Stok Durumu
Available in Stock
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments