fbpx
Havmak Yayınları®

Kebapçı Bacası Olmadan Olur Mu?

Kebapçı bacası, kebap bacası, bacasız kebapçı, kebapçı davlumbazı, ızgara bacası, bacasız kebapçı, bacasız ızgara, döner bacası

Kebapçı Bacası Nedir? Ne işe yarar?

İlk olarak kebapçı bacası, mangal tarzı pişirme metotlarını kullanan işletmelerde dumanın dışarı atılmasına yarar. Bu tür işletmelerde yoğun şekilde kömür kullanıldığı için, kebapçı bacaları zehirli duman salınımı yapmaktadır. Dolayısıyla bu dumanlar, çevredeki ve bulundukları binalara dolar, kirlilik yaratır, sağlık sorunlarına yol açarlar. Ayrıca bu bacalar filtrelenmediklerinde yangın riskine ve yoğun şikayetlere sebep olurlar. Bu yüzden kebapçı bacaları sanayi tipi duman filtrelerine ihtiyaç duymaktadırlar.

Ne Sıklıkla Temizlenir? Dezavantajları Nedir?

İlk olarak, filtreleme sistemine sahip olmayan işletmelerde baca, zamanla yağ dumanı ile birlikte tıkanacaktır. Temizlenmemiş bacalar, pişirilen gıdalar üzerine is ve kötü koku sinmesine neden olur. Dahası, bacaların tıkanması, tutuşmalara ve yangına neden olmaktadır. Dolayısıyla, bacanın temizlenmemesi ile birlikte çok büyük maddi ve manevi kayıplar ortaya çıkar. Kullanıma göre değişmekle birlikte, kebapçı bacası her ay veya üç ayda bir olmak üzere temizlik gerektirir. Temizlik işleminin süresi baca hattının uzunluğuna bağlı uzamakta veya zorlaşmaktadır. Son olarak, emisyon yasaları ve yangın tehlikesi bakımından temizliğin yerine getirilmesi yasal olarak zaruridir.

Sizin İçin Daha İyi Alternatifler

Elektrostatik Kebapçı Bacası Filtreleme Ünitelerimiz

Görüldüğü üzere kebapçı bacası meşakkatli temizlik ve bakım süreçlerinin yanı sıra, güvenlik ve sağlık risklerine neden olmaktadır. Ve dolayısıyla birçok şikayet getirir, yasal yaptırım ve sorumlulukların yerine getirilmesini gerektirir. Havmak olarak, kebapçı işletmesi açacak veya işletmesinde baca sorunlarından muzdarip olan bireyler için çözümler geliştirdik. İlk olarak, işletme bacaları için ileri seviye verimlilikte elektrostatik filtreleme üniteleri geliştirdik. SPhase serisi elektrostatik filtrebilhassa gıda ürünlerini pişirirken oluşan duman ve kokunun arındırılması için tasarlanmıştır. Bu filtreleme ünitemiz ile işletmenizin kebapçı bacası, daha az aralıklarla temizlik gerektirecek, yangın riskinden arındırılacak, çevreye yayılan duman ve kötü kokuları %99’lara varan oranlarda yok edip şikayetlerin önünü kesecektir. Dahası filtreleme ünitelerimiz, yasal emisyon zorunluluklarını yerine getirerek işletmenizin rahatlıkla faaliyetlerini sürdürebilmesini sağlayacaktır.

Kebapçı bacası, kebap bacası, bacasız kebapçı, kebapçı davlumbazı, ızgara bacası, bacasız kebapçı, bacasız ızgara, döner bacası

Bacasız Kebap Ünitelerimiz

Yeni bir kebapçı işletmesi mi açacaksınız? Baca izni almakta zorlanıyor, veya baca sistemine daha iyi bir alternatif mi arıyorsunuz? Havmak olarak tam da sizin ihtiyaçlarınıza uygun bir çözümümüz var! Eco-Purge bacasız, dumansız, kokusuz, kurulumsuz kebap pişirme üniteleri ile tanışın. Eco-Purge Profesyonel serisi dumansız mangal ekoloji üniteleri, kebap yapmak için gerekli bileşenleri tamamıyla içeren paket sistemdir. Dahası, standart olarak ızgara ocağıdavlumbaz sistemielektrostatik filtreuvc filtreemiş fanı ve kontrol panosunu içerir. Baca sistemine kesinlikle ihtiyaç duymaz. Dumansız mangal ünitesi ile kebap yapmaya başlamak için sisteme en yakın duvar veya cama 30x50cm ölçülerine sahip hava menfezi eklemeniz tamamıyla yeterlidir. Hem baca sistemi olmayan işletmelerde güvenle kullanılır. Hem de baca sistemi olan işletmelerde kanal yağlanmasının önüne geçmek için kullanılır. Bacasız kebapçı olur mu demeyin, devrim niteliğindeki ünitelerimize daha yakından göz atın!

Baca Filtrelerimiz İçin

Bacasız Kebap Ünitelerimiz İçin

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments